fbpx
 Kategoria Warto wiedzieć
Udostępnij:

ASIT jest uważany za najlepsze podejście terapeutyczne dla pacjentów z alergią. Mechanizm działania polega m.in. na modulacji komórki Th2 do komórki Th1 – interweniuje zatem przyczynowo mechanizm choroby. Zestawy alergenów komponowane są indywidualnie dla każdego pacjenta w zależności od wyników testu.

ASIT podaje się w formie iniekcji podskórnej raz w tygodniu stopniowo zwiększając dawkę, aż do osiągnięcia poziomu podtrzymującego. Następnie odstępy pomiędzy iniekcjami można dostosować indywidualnie. Skuteczność terapii należy ocenić po zakończeniu terapii początkowej. Jeśli reakcja jest dobra, terapia powinna być kontynuowana przez całe życie.

W przypadku alergii sezonowych zalecamy rozpoczęcie leczenia pod koniec roku. Możliwe jest indywidualne opracowanie schematu dawkowania.

Efekt terapii jest tym lepszy, im wcześniej zostanie ona rozpoczęta od momentu pojawienia się pierwszych objawów klinicznych – w ciągu 1 – 2 lat.

Konie w średnim wieku  z krótkotrwałymi objawami klinicznymi (zarówno nadwrażliwość na ukąszenia owadów, jak i RAO) wykazują najwyższą skuteczność terapii, ale także starsze konie (> 20 lat) satysfakcjonująco reagują na ASIT. Bardzo młode konie (< 1 roku życia) nie powinny być leczone ASIT.

Zestawy ASIT

Startowy: zawiera dwie fiolki w dwóch różnych stężeniach (zielona i czerwona nasadka) wystarcza na  około 6 miesięcy leczenia.

Uzupełniający:  zawiera tylko jedną fiolkę o wyższym stężeniu (czerwona nasadka) i wystarcza – w zależności od indywidualnego schematu podawania – na około 10 miesięcy.

Zestaw ASIT może zostać przygotowany na podstawie dowolnych wyników badań, także na podstawie wyniku testów śródskórnych. Pojedynczy zestaw może zawierać maksymalnie 8 alergenów lecz istnieje możliwość wykonania podwójnego zestawu.

Nie jest możliwe wykonanie zestawu odczulającego na alergeny pokarmowe.

Przy zamawianiu ASIT prosimy o dołączenie wypełnionej recepty weterynaryjnej.

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 2.7 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten wpis!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten wpis?

Udostępnij: