fbpx

Informacje o firmie

Budynek laboratorium centralnego Laboklin GmbH w Bad Kissingen w Niemczech

Jesteśmy weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym, które zostało stworzone z myślą o praktykujących lekarzach weterynarii. Nasza oferta badań jest jedną z najszerszych, jakie są w ogóle dostępne w komercyjnych laboratoriach w Europie, ale też na świecie. W naszym zespole jest wielu ekspertów z różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować na potrzeby lekarzy klinicystów.

Od naszego powstania w 1989 roku w Niemczech szybko uzyskaliśmy uznanie wśród lekarzy pracujących w gabinetach weterynaryjnych. Obecnie jesteśmy partnerami dla lekarzy w niemal każdym kraju Europy, jak również poza jej granicami. W naszej ofercie posiadamy szeroki zakres badań. Od badań z zakresu mikrobiologii, klinicznej diagnostyki laboratoryjnej i alergii po patologię i genetykę.

Nasze laboratorium centralne w Niemczech posiada akredytację wg DIN EN ISO/IEC 17025:2018. Oznacza to, że nasze badania są wiarygodne i łatwo weryfikowalne. Jesteśmy więc nie tylko pod ścisłą codzienną kontrolą wewnętrzną, ale także pod regularnymi kontrolami w formie prób krzyżowych. Dzięki temu, wyniki naszych badań są honorowane w wielu krajach i mają zastosowanie przy przemieszczaniu się zwierząt między krajami, a nawet kontynentami.

Posiadamy 10 laboratoriów oraz 21 przedstawicielstw, które odbierają materiał do badania.

Laboklin na świecie w liczbach

0
lat doświadczenia w diagnostyce weterynaryjnej
0
laboratoriów, gdzie wykonywane są badania na miejscu
0
krajów, w których odbieramy materiał do badania

Zobacz, gdzie nas znajdziesz

Laboklin w Polsce

W Polsce działamy od 2007 roku. Nasze laboratorium znajduje się w Warszawie, ale oferta skierowana jest dla lekarzy praktykujących w całym kraju. Dzięki współpracy z naszym centralnym laboratorium w Niemczech jesteśmy w stanie zaoferować szeroką ofertę badań diagnostycznych oraz odpowiedzieć na różne potrzeby diagnostyczne polskich lekarzy weterynarii. Naszą mocną stroną są badanie genetyczne, które oferujemy lekarzom weterynarii jak również hodowcom psów, kotów i koni. Oferta badań genetycznych wyróżnia nas na tle innych laboratoriów, gdyż ponad 98% badań wykonywanych jest bezpośrednio w naszym dziale genetycznym.

Warszawskie laboratorium oferuje lekarzom szeroki zakres badań – od prostych badań diagnostycznych do badań mikrobiologicznych i cytologicznych. Wszystkie nasze wyniki podlegają wewnętrznej kontroli i są autoryzowane przez lekarzy weterynarii. Każdy nasz wynik może być również skonsultowany z osobą, która dane badanie wykonywała czy też ze specjalistą, który pomoże ukierunkować dalsze postępowanie diagnostyczne. 

Wspomniane już doradztwo dla lekarzy weterynarii odgrywa dużą rolę w naszej pracy. Nasi lekarze weterynarii specjalizujący się w medycynie laboratoryjnej są w stanie zasugerować przydatne parametry lub w niektórych przypadkach zalecić praktyczne i niezawodne badania.

Dzięki codziennym kontaktom telefonicznym z klientami z całego kraju wiemy, jak ważna jest ciągła edukacja lekarzy weterynarii. Medycyna weterynaryjna jest szybko rozwijającą się gałęzią nauk medycznych, dlatego też LABOKLIN stara się być zawsze na bieżąco z nowymi informacjami przekazywać je w postaci Aktualności LABOKLIN, newslettery jak również publikacje naukowe naszych specjalistów zarówno w magazynach polskich jak i światowych.

Pracownicy Laboklin Polska ze swoimi zwierzętami

Dlaczego dostarczamy naszym klientom coraz więcej informacji? Dr Elisabeth Müller nie widzi żadnych problemów w utracie roli doradcy.

Wiedza sprawia, że jesteś jeszcze bardziej zaciekawiony. Jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju usługi może świadczyć nowoczesne laboratorium, dlaczego miałbyś wysłać próbkę?
– Dr Elisabeth Müller

Laboklin w Polsce w liczbach

0
lat na polskim rynku weterynaryjnym
0
pracowników w laboratorium w Warszawie
0
lekarzy weterynarii w zespole
0
badań wykonanych w 2022 roku

Dlaczego warto nas wybrać?

Oszczędność czasu i niższe koszty

Posiadamy bardzo szeroką ofertę badań w jednym laboratorium. Wykonamy zarówno badania podstawowe jak i te najbardziej specjalistyczne. Pozwala to oszczędzić czas naszym klientom na doborze odpowiednich badań. Dodatkowo generuje oszczędność poprzez wykonywanie większej ilości badań w jednym miejscu dzięki naszemu programowi rabatowemu.

Pewność jakości usług

Doświadczenie i pozycja naszej firmy na rynku daje pewność jakości świadczonych usług. Dzięki innowacyjnej technologii i wysokiemu poziomowi automatyzacji oraz wieloletniemu doświadczeniu w diagnostyce weterynaryjnej jesteśmy w stanie sprostać coraz wyższym wymaganiom naszych klientów.

Dostęp do wykwalifikowanych specjalistów

Oferujemy dostęp do ponad 80 profesjonalistów w dziedzinach weterynaryjnych, którzy gotowi są pomóc naszym klientom w konsultacji konkretnych przypadków. A to wszystko bezpłatnie w ramach naszych konsultacji eksperckich.

Nauka i rozwój

Pragniemy nawiązać z naszymi klientami długoterminową współpracę. Z tego powodu aktywnie zachęcamy do rozwoju. Zależy nam, aby naszym klientom udało Ci się maksymalnie wykorzystać swój potencjał z wykorzystaniem naszych badań. Dlatego systematycznie organizujemy webinary i seminaria dla naszych klientów.

Elastyczność

Staramy się zapewnić naszym klientom pomoc w doborze badań oraz rozpatrywać każdy przypadek indywidualnie. Staramy się poznawać potrzeby naszych klientów i dostosowywać do nich naszą ofertę.

Zmieniaj świat

Pragniemy dać naszym klientom możliwość nie tylko własnego rozwoju w diagnostyce weterynaryjnej, ale także na zmianę świata weterynaryjnego. To, czym zajmujemy się w Laboklinie, ma wielki wpływ na rozwój istniejących już badań oraz wprowadzanie nowych. Cały czas prowadzimy badania naukowe na podstawie przebadanych próbek, które skutkują wieloma opracowaniami naukowymi oraz wdrażaniem nowych rewolucyjnych badań.

Nasza misja

Misją Laboklinu jest dostarczanie łatwo dostępnych rozwiązań w formie badań i usług lekarzom weterynarii i specjalistom weterynaryjnym, które pomogą im w codziennej diagnozie swoich pacjentów.

Nasze kluczowe wartości

W Laboklinie każdego dnia chcemy być najlepsi w tym, co robimy. Pomagamy w realizowaniu potrzeb diagnostycznych i edukacyjnych naszych klientów oraz wspieramy swoich pracowników. W tym celu pracujemy w oparciu o pięć kluczowych wartości, które stanowią podstawę dla tego, kim jesteśmy i w jaki sposób współpracujemy z naszymi klientami:

Rzetelność

Wszystkie nasze działania prowadzone są w profesjonalny sposób i z zapewnieniem najwyższej jakości. Komunikujemy się w sposób otwarty, bezpośredni, uczciwy i wyczerpujący.

Poczucie odpowiedzialności

Jesteśmy dumni z naszej pracy i czujemy się odpowiedzialni za dotrzymywanie naszych obietnic. Nasze działania i decyzje są podejmowane tak, jakby Laboklin  był naszą własną firmą.

Zorientowanie na klienta

Potrzeby i wymagania naszych klientów znajdują się na pierwszym planie naszego myślenia i działania, a nasze działania zapewniają naszym klientom duże korzyści w kontekście korzystnym dla obu stron.

Szczerość i uczciwość

Jesteśmy uczciwi i bezpośredni, działamy w oparciu o szacunek i sprawiedliwe traktowanie.

Innowacyjność

Dzięki innowacjom na rynku, w zakresie technologii i sprzętu, stale myślimy nad unowocześnieniami. Wprowadzamy innowacyjne i zrównoważone rozwiązania, które pomagają nam oferować nowe badania i usługi.