Zlecenie wykonania
badań genetycznych

(wersja edytowalna)

Katalog z ofertą i cenami
badań genetycznych

(dla hodowców i właścicieli zwierząt)

Wersja katalogu z cenami dla lekarzy weterynarii dostępna jest na żądanie. Prosimy o kontakt mailowy z nami.

Badania genetyczne w LABOGEN

LABOGEN to dział genetyki laboratorium LABOKLIN, który oferuje jeden z największych asortymentów badań weterynaryjnych w Europie i jednoczy w jednym laboratorium ekspertów ze wszystkich dziedzin diagnostycznych.

Szczególny nacisk kładziemy na najlepsze standardy jakości, doradztwo, serwis i komunikację. Laboratorium posiada akredytację wg DIN EN ISO/IEC 17025:2018. Oznacza to, że nasze badania są wiarygodne i łatwo weryfikowalne. Jesteśmy więc nie tylko pod ścisłą codzienną kontrolą wewnętrzną, ale także pod regularnymi kontrolami w formie prób krzyżowych.

Materiał genetyczny DNA jest izolowany i przetrzymywany przez 5 lat. W związku z tym DNA może być użyte do badań genetycznych dla weryfikacji przyszłych rodziców bez konieczności ponownego pobierania materiału.

Podobnie jak w przypadku innych badań laboratoryjnych jakość próbki do pomyślnego wykonania badań ma kluczowe znaczenie.

Dla kogo? I co oferujemy?

Oferujemy lekarzom weterynarii, hodowcom i właścicielom zwierząt możliwość przeprowadzania analiz genetycznych psów, kotów i koni.

Za pomocą testów genetycznych można zbadać obecność chorób dziedzicznych i zidentyfikować możliwe zwierzęta będące nosicielami. Umożliwia to ukierunkowane krycie zwierząt hodowlanych i może przyczynić się do diagnozy w przypadku już istniejącej choroby.

Za pomocą testów genetycznych na określone cechy koloru sierści i długości sierści można uzyskać wskazówki dotyczące możliwego wyglądu potomstwa.

Tworzenie profili DNA umożliwia tzw. kontrolę rodzicielską, dzięki której pochodzenie szczeniąt, kociąt lub źrebiąt można jednoznacznie potwierdzić za pomocą określonych markerów DNA.

Bądź na bieżąco z Genetyką

i zapisz się na nasz bezpłatny newsletter, a otrzymasz:

  • Jako pierwszy dowiesz się o nowych badaniach i zmianach w ofercie.
  • Otrzymasz powiadomienia o wydarzeniach oraz naszych publikacjach.
  • Dostęp do opisów chorób genetycznych.
  • Jedną wiadomość miesięcznie. Możesz być spokojny! Twój adres e-mail będzie u Nas bezpieczny, nie przekażemy go osobom trzecim. W każdej chwili możesz również zrezygnować z subskrypcji.