fbpx
 Kategoria Choroby dziedziczne
Udostępnij:

Osteopatia czaszkowo-żuchwowa (CMO) jest dziedziczną chorobą kości, która dotyka West Highland White Terrier, Cairn Terriery i Scottish Terriery. CMO jest również znany jako Lwia Szczęką. Osteopatia czaszkowo-żuchwowa (CMO) powoduje nadmierne tworzenie kości wzdłuż żuchwy i stawu skroniowo-żuchwowego, powodując trudności i ból podczas otwierania ust podczas jedzenia lub picia.

Objawy choroby pojawiają się między 4 a 8 miesiącem życia szczeniąt, mogą się wahać od łagodnych do ciężkich i pojawiają się jednakowo u obu płci, płci męskiej i żeńskiej.

Objawy osteopatii czaszkowo-żuchwowej obejmują postępujące nasilenie bólu po otwarciu ust, utratę apetytu, trudności w otwieraniu ust, trudności z chwytaniem pokarmu ustami i żuciem, nadmierne ślinienie się, wyłupiaste oczy z powodu obrzęku wewnątrz czaszki i obrzęk szczęki.

Tkliwości szczęki towarzyszy gorączka trwająca od 3 do 4 dni. Gorączka powraca z każdą nową fazą proliferacji kości, która ma miejsce co 2 do 4 tygodni.

Może występować limfadenopatia lub zanik mięśni skroniowych, a także przerost kości w tkankach miękkich przylegających do kości długich.

Osteopatia czaszkowo-żuchwowa (CMO) nie jest chorobą powodującą śmierć, ale z powodu silnego bólu i problemów spowodowanych niemożnością jedzenia i picia u chorych psów przeprowadza się eutanazję.

Rasa: Cairn Terrier, Scottish Terrier, West Highland White Terrier

Dziedziczenie: autosamalne dominujące ze zmienną penetracją

Czas oczekiwania: do 7 dni roboczych

Jak przydatny był ten wpis?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 3

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten wpis.

Przykro nam, że ten wpis nie był dla Ciebie przydatny!

Pozwól nam ulepszyć ten wpis!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten wpis?

Udostępnij: