Informacje o firmie

Jesteśmy weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym, które zostało stworzone z myślą o praktykujących lekarzach weterynarii. Nasza oferta badań jest jedną z najszerszych, jakie są w ogóle dostępne w komercyjnych laboratoriach w Europie, ale też na świecie. W naszym zespole jest wielu ekspertów z różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko reagować na potrzeby lekarzy klinicystów.

Od naszego powstania w 1989 roku w Niemczech szybko uzyskaliśmy uznanie wśród lekarzy pracujących w gabinetach weterynaryjnych. Obecnie jesteśmy partnerami dla lekarzy w niemal każdym kraju Europy, jak również poza jej granicami. W naszej ofercie posiadamy szeroki zakres badań. Od badań z zakresu mikrobiologii, klinicznej diagnostyki laboratoryjnej i alergii po patologię i genetykę.

Nasze laboratorium centralne w Niemczech posiada akredytację wg DIN EN ISO/IEC 17025:2018. Oznacza to, że nasze badania są wiarygodne i łatwo weryfikowalne. Jesteśmy więc nie tylko pod ścisłą codzienną kontrolą wewnętrzną, ale także pod regularnymi kontrolami w formie prób krzyżowych. Dzięki temu, wyniki naszych badań są honorowane w wielu krajach i mają zastosowanie przy przemieszczaniu się zwierząt między krajami, a nawet kontynentami.

W Europie posiadamy 7 laboratoriów oraz 17 przedstawicielstw w różnych krajach.

Laboklin w Polsce

W Polsce działamy od 2007 roku. Nasze laboratorium znajduje się w Warszawie, ale oferta skierowana jest dla lekarzy praktykujących w całym kraju. Dzięki współpracy z naszym centralnym laboratorium w Niemczech jesteśmy w stanie zaoferować szeroką ofertę badań diagnostycznych oraz odpowiedzieć na różne potrzeby diagnostyczne polskich lekarzy weterynarii. Naszą mocną stroną są badanie genetyczne, które oferujemy lekarzom weterynarii jak również hodowcom psów, kotów,i koni. Oferta badań genetycznych wyróżnia nas na tle innych laboratoriów, gdyż ponad 98% badań wykonywanych jest bezpośrednio w naszym dziale genetycznym.

Warszawskie laboratorium oferuje lekarzom szeroki zakres badań – od prostych badań diagnostycznych do badań mikrobiologicznych i cytologicznych. Wszystkie nasze wyniki podlegają wewnętrznej kontroli i są autoryzowane przez lekarzy weterynarii. Każdy nasz wynik może być również skonsultowany z osobą, która dane badanie wykonywała czy też ze specjalistą, który pomoże ukierunkować dalsze postępowanie diagnostyczne. 

Wspomniane już doradztwo dla lekarzy weterynarii odgrywa dużą rolę w naszej pracy. Nasi lekarze weterynarii specjalizujący się w medycynie laboratoryjnej są w stanie zasugerować przydatne parametry lub w niektórych przypadkach zalecić praktyczne i niezawodne badania.

Dzięki codziennym kontaktom telefonicznym z klientami z całego kraju wiemy, jak ważna jest ciągła edukacja lekarzy weterynarii. Medycyna weterynaryjna jest szybko rozwijającą się gałęzią nauk medycznych, dlatego też LABOKLIN stara się być zawsze na bieżąco z nowymi informacjami przekazywać je w postaci Aktualności LABOKLIN, newslettery jak również publikacje naukowe naszych specjalistów zarówno w magazynach polskich jak i światowych.

Dlaczego warto nas wybrać?

Łatwe rozpoczęcie współpracy

Nie wymagamy podpisywania umów.

Szeroki zakres oferowanych badań

Czyli to, czego lekarze weterynarii potrzebują najbardziej.

Skrócony do minimum czas oczekiwania na wyniki badań

Czyli szybka diagnostyka laboratoryjna (również badań histopatologicznych).

Wieloletnie doświadczenie

W diagnostyce weterynaryjnej z ekspertami w swoich dziedzinach.

Konsultacje eksperckie

Ponad 80 profesjonalistów dostępnych bezpośrednio do dyskusji na temat przypadków.

Dokładność i jakość

Dzięki innowacyjnej technologii i wysokiemu poziomowi automatyzacji.